Książki dla chłopca i dziewczynki

Książki dla chłopca i dziewczynki

Prezent na komunię dla dziewczynki (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie) i dla chłopca można zawsze kupić ze sporym wyprzedzeniem. Niekoniecznie trzeba kierować się inspiracjami, jakie najczęściej od początku kwietnia można znaleźć w wielu sklepach. Zawsze można samodzielnie wybrać coś, co spodoba się dzieciom. Całkiem możliwe, że będą to po prostu książki. Tak, prezent prosty, ale naprawdę dobry, który sprawi, że buzia każdego dziecka się uśmiechnie od ucha do ucha.

“Drzewo do samego nieba”

Maria Terlikowska zaprasza do podróży aż na sam czubek drzewa. Tak, chyba każdy z nas ma za sobą jakąś wspinaczkę na drzewo. Kiedyś, chyba można nawet tak powiedzieć, dzieci częściej wspinały się na drzewo. W końcu nie było tylu gier komputerowych, internetu. Dzieci częściej siedziały na dworze i zawsze znalazły jakieś drzewo, które miało na tyle dobre gałęzie, że można się było po nich wspinać. I tak właśnie mają bracia Lichoccy. Chłopcy mieszkają w jednej z kamienic. W jej pobliżu znajduje się bardzo wysokie drzewo, które wydaje się sięgać do samego nieba. To właśnie na nie wspinają się chłopcy, którzy dzięki temu mnogą się doskonale bawić. To pośród gałęzi mogą stać się oni nieustraszonymi rycerzami, którzy bronią królestwa przed niebezpiecznym smokiem. To nie koniec ich przygód. Do wspólnej wspinaczki chłopcy zapraszają inne dzieci, które także mogą doskonale bawić się dzięki tak wspaniałemu drzewu. Tylko, że dorośli uznają, iż drzewo jest przeszkodą, dlatego chcą je usunąć. Czy dziecko będą chciały oddać tak łatwo swoją wspaniałą krainę zabawy? Tego będziemy mogli dowiedzieć się z tej wspaniałej książki.

“Tajemniczy ogród”

Dzieci kochają tajemnice! Tak więc o tym postanowiła napisać Frances Hodgson. Jej książka ukazała się już wiele lat temu na rynku, ale wciąż zachwyca kolejne pokolenia czytelników. Po śmierci swoich rodziców w Indiach, mała Mary zostaje oddana pod opiekę wuja w Anglii. Dziewczynka zamieszkuje w jego domu i już wie, że nie polubi się z wujem. Ogólnie ma pozwolone na wszystko. Nie może tylko wchodzić do ogrodu. Dlaczego? Nikt nie chce tego dziewczynce powiedzieć. Mary ma opiekunkę, ale właściwie bawić się już musi sama. To właśnie dlatego dziewczynka postanawia poznać dom, a w szczególności bardzo ciekawi ją płacz dziecka, który słyszy każdego wieczora. W ten sposób Mary dowiaduje się, że jej wuja ma tajemnicę. To jednak nie koniec przygód, jakie ma dziewczynka. Czas na to, aby wkroczyć do ogrodu, który zaczyna odżywać, jak za dotknięciem magicznej różdżki.

 

Share